ΔΡΑΣΕΙΣ, ΝΕΑ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Πρόκριση στους “οκτώ” για το 4ο ΓΕΛ Κατερίνης

4o γελ Katerinis

Πρόκριση στους “οκτώ” για το 4ο ΓΕΛ Κατερίνης, 1-0 το 4ο ΕΠΑΛ Αλεξανδρούπολης

Την πρόκρισή του στην προημιτελική φάση του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος πανηγύρισε το 4ο ΓΕΛ Κατερίνης, επικρατώντας με 1-0 του 4ου ΕΠΑΛ Αλεξανδρούπολης, στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Τρίτης στο Ενωσιακό Γήπεδο της ΕΠΣ Πιερίας, στη Νέα Έφεσο.

Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση πέτυχε ο Παύλος Παπαδόπουλος, στο 63′ (οι σχολικοί αγώνες διαρκούν 35+35 λεπτά), με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από εκτέλεση φάουλ από δεξιά.

Η σύνθεση του 4ου ΓΕΛ:

(Μπαλογιάννης-Λάλλας): Τζώτζος, Μαστορίδης (Μίγκος), Στεφανίδης, Παπαδόπουλος Π., Παπανικολάου, Καραφουλίδης, Πορφυρίδης, Παπαδόπουλος Δ., Αντωνόπουλος (Ραφτόπουλος), Κατσίμπουρας, Χανδόλιας.

Επόμενος αντίπαλος για το σχολείο της Κατερίνης, θα είναι το Αριστοτέλειο Κολέγιο Θεσσαλονίκης